Dīvainie klubu nosaukumi futbola datorspēlēs

Kurā reģionā atrodas Turīnas pilsēta?

FIFA22, FIFA23 un dažās iepriekšējās futbola simulācijas spēlēs Itālijas čempionātā startē komanda ar nosaukumu “Piemonte”. Tas balstīts uz Itālijas Pjemontes reģiona nosaukumu. Pjemontes reģiona galvaspilsēta ir Turīna, kurā bāzēts “Juventus” futbola klubs. Šis vārds spēlītē iztrūkst.

EA Sports izstrādātā “FIFA” sērija ir starp populārākajiem futbola simulatoriem. Tāpēc jebkura kluba, līgas vai futbolista iztrūkums ir pamanāms.


Arī citi itāļu klubi virtuālajā vidē dēvēsies citādi

No šī gada FIFA spēles izlaiduma Itālijas čempionātā iztrūks vēl dažu komandu nosaukumi. Ārvalstu mediji ziņo, ka abi Romas klubi (SS Lazio un AS Roma) un Bergamo pilsētā bāzētais Atalanta klubs pievienojas Juventus. Līdzīga informācija parādās arī par Napoli klubu, kurš šajā spēles izlaidumā būs sastopams vēl pēdējo reizi, pirms Konami pārņem pilnīgu ekskluzivitāti uz nosaukumu.

Foto Jonathan Bean no Unsplash

Kāpēc spēles izstrādātāji ir izvēlējušies šādi pamainīt komandu vārdus?

Sporta komandu nosaukumi un identitāte ir autortiesību objekts. Mūsdienu sarežģītajā pasaulē tā ir sanācis, ka jau kopš 2019.gada Juventus ir ekskluzīvs sadarbības līgums ar “Konami”, kas izstrādā FIFA22 konkurējošo spēli “PES” jeb Pro Evolution Soccer.

FIFA22 un spēles iepriekšējo gadu versijas izstrādā EA Sports, kuri ir Konami tiešie konkurenti. Juventus 2019.gadā noslēdza trīs gadu līgumu ar Konami, kas neļāva EA Sports izmantot šo vārdu.

EA Spors nepieder tiesības izmantot Juventus vārdu savā datorspēlē FIFA22
Foto Maxim Abramov no Unsplash

EA Sports atbilde

Pēc Konami aktīvās rīcības, kad 2019.gadā tika parakstīts līgums ar Juventus, EA Sports iegādājās abu Milānas klubu licences.

Kā zināms, Kristiano Ronaldo pievienojās Juventus 2018.gadā un šī spēlētāja pāreja pavisam noteikti palielināja Juventus vārda vērtību. Tagad, kad šis slavenais portugāļu fubolists klubu pamet, par Juventus vārda vērtības izmaiņām, noteikti var diskutēt.

Izlases un līgas

FIFA22 komandu sastāvā varētu iztrūkst arī atsevišķas nacionālās izlases, kuru federācijas lēmušas par sava ekskluzīvām vārda pārdošanas tiesībām.

Foto Davor Denkovski no Unsplash

Starp populārākajām izlasēm, kas nav tikušas EA Sports sarakstā, tiek minēta Horvātija.

Brazīlijas izlase, lai gan pārstāvēta, tomēr nesastāv no īstās dzīves superzvaigznēm vai zvaigznēm. Tas pats sakāms par Brazīlijas nacionālo čempionātu.

Foto Gustavo Ferreira no Unsplash

Comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *